Ogłoszenia duszpasterskie na Chrzest Pański 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na Chrzest Pański 2020

Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, myślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni, komunii z Panem Bogiem. W tym sakramencie otrzymaliśmy godność przybranego dziecka Bożego i dar Bożej miłości. Zostaliśmy też włączeni do wspólnoty Kościoła. Przyjęcie chrztu jest dla nas jednocześnie wielkim zobowiązaniem troski o wiarę. Kończąc liturgiczny okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

Od jutra rozpoczyna się tak zwany okres zwykły,  w ciągu roku. Jednak w polskiej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

Chciałbym podziękować wszystkim organizatorom „Kulturalni Rewala”, Chór „Amber Singers” jak i uczestnikom „Orszaku trzech Króli”. Było nas więcej niż w ubiegłym roku ale jeszcze na wielu czekamy. Bóg zaplać.

Wizyta kolędowa

12.01.

Rybacka, Zaułek, Parkowa, Wesoła, Mickiewicza,

1500

13.01.

Nowy Świat, Łokietka, Różana, Słoneczna, Klifowa

14.01.

wtorek

Lipowa, Saska, Brzozowa, Radosna, Zjazdowa, Topolowa, Krzywoustego, Mieszka I, Chrobrego, Czapli Siwej, Akacjowa, Pelikana, Białej Mewy, Albatrosa, Piastowska, Jodłowa. Krótka.

15.01.

Westerplatte, Dworcowa, Kasztanowa.

16.01.

czwartek

Szczecińska, Kamieńska, Sztormowa, Chabrowa, Rumiankowa,  Wspólna, Słonecznikowa, Leśna, Pogodna, Polna, UZUPEŁNIENIA

1600

Zapraszamy w  niedzielę 19 stycznia na godz. 1100 na ”Jasełka przedszkolaków z Rewala”.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.