Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziela Adwentu 2023

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedziela Adwentu 2023

W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Jest to wezwanie do ciągłej pracy nad sobą i do nawrócenia. Pan chce nas wszystkich obdarzać swoim miłosierdziem i czeka na nas w łasce sakramentu pokuty i pojednania każdego dnia przed [i w czasie Mszy Świętych].

Przez cały Adwent w poniedziałek, środę i sobotę o godz. 1700 zapraszamy na „RORATY”, czyli Mszę Św. wotywną o Matce Bożej. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.

W tym tygodniu wspominamy:

  • W środę 13 grudnia – Św. Łucji dz m.
  • W czwartek 14 grudnia – Św. Jana od Krzyża prezb. dK.

Ogłoszenia katechetyczne: w przyszły wtorek i środę spotkanie z kandydatami do bierzmowania  klasy 7 i 8 zapraszam na Mszę św.

W dniu dzisiejszym odbędzie się zbiórka dla rodzin ze Śliwina którym spłonął dach. Po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć pogorzelców. W ramach pomocy gospodynie z Koła Gospodyń ze Śliwna będą sprzedawać ciasto po Mszy św. o godz. 1100.

Włączmy się również w adwentowe akcje pomocowe CARITASU: trwa sprzedaż świec „Wigilijnego Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć przy wyjściu z kościoła, oraz można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny.

W dniach 29.02. – 09.03.2024 pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej oraz Santiago de Compostela. Program pielgrzymki i cena jest umieszczona na plakacie w gablotce parafialnej.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia.

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone