Ogłoszenia duszpasterskie na VII niedziele Zwykłą 2023

Kontakt
ul. Dworcowa 2
72-344 Rewal

Jak trafić do kościoła? (mapa dojazdu)

tel. 91/386-25-64
Konto parafii

83 9376 0001 2002 0007 9309 0001

SGB Bank Spółdzielczy Gryfice oddział Rewal

Duszpasterze

Ks. prob. mgr Krzysztof Przybyło

Ks. pomoc Piotr Filipowski

Cytat z Pisma Świętego

Gdzie Bóg jest na pier­wszym miej­scu, tam wszys­tko jest na swoim miejscu.

św. Augustyn

Ogłoszenia duszpasterskie na VII niedziele Zwykłą 2023

W niedzielę 19 lutego br. rozpocznie się 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Ku trzeźwości z Kościołem”. Trwać będzie do soboty 25 lutego jako duchowe przygotowanie do owocnego przeżycia Wielkiego Postu.

W nadchodzącym tygodniu Środą Popielcową (22 lutego) rozpoczniemy okres wielkiego postu. Tego dnia na Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły – każdy, kto ukończył 14. rok życia zobowiązany jest do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia dodatkowo do zachowania postu ograniczającego się do trzech posiłków (jeden do syta, dwa skromne).

Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

Informujemy, że na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 890 zł, w dniu dzisiejszym ponowimy tę zbiórkę na prośbę ks. abp Andrzeja DZIĘGI.

  • Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.
  • W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Zachęcam Parafian i rodziny do wspólnej modlitwy Maryjnej i uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu przed Mszy Św. o godz. 1630.

Gorzkie Żale w niedziele przed Mszy św. o godz. 1630. Serdecznie zapraszamy.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia. Szczęść Boże.

Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.   

kontakt@parafiarewal.pl Parafia rzymskokatolicka
pw. Najświętszego Zbawiciela
ul. Dworcowa 2, 72-344 Rewal
2013-2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone