Ogłoszenia duszpasterskie na II niedziele Wielkiego Postu 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedziele Wielkiego Postu 2023

W Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności Misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy tych, którzy głoszą Ewangelię na krańcach ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowanie i płacą najwyższą cenę z własnego życia za swoją posługę. Ofiary można składać do puszki umieszczonej na stoliku.

Pomoc najuboższym, zechciejmy włączyć się do zakupu świec na stół wielkanocny, czym wspomożemy biednych i potrzebujących na godne przeżycie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. „Caritas parafialna”. Cena świec: mała - 10 zł., kule – 15zł., duża - 20 zł.

Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj przed Mszą św. o godz. 1630 serdecznie zapraszamy.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu przed Mszy Św. o godz. 1630. Zapraszamy dorosłych młodzież i dzieci.

Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiamy codziennie przed wieczorną Mszą Św.

W środę Nowenna do NMP Nieustającej Pomocy. Zachęcam Parafian i rodziny do wspólnej modlitwy Maryjnej i uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia. Szczęść Boże.

Zawierzając się szczególnemu wstawiennictwu Świętego Michała Archanioła, prośmy o pokój na Ukrainie i przemianę serc dla wrogów.