Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedziela Zwykła 2020

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedziela Zwykła 2020

Na całym świecie dziś Niedziela Słowa Bożego. Papież Franciszek poucza: „Musimy wejść w bliską relację z Pismem Świętym, w przeciwnym razie nasze serca pozostaną zimne, a oczy zamknięte, dotknięte niezliczonymi formami ślepoty”.  Proponujemy, by każdy z nas, dzisiaj sięgnął po Pismo Święte i posłuchał, co mówi mu Pan Bóg. On nigdy nie zostaje obojętny na nasze modlitwy, ale my także nie możemy być obojętni na Jego słowo.

Chciałbym podziękować wychowawczyniom i dzieciom z przedszkola w Rewalu za wspaniałą grę i śpiewając kolędy w Jasełkach. Bóg zapłać.

• We wtorek: 28 stycznia – Św. Tomasza z Akwinu prezb, dK.
  • W piątek: 31 stycznia – Św. Jana Bosko prezb.

W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. To pamiątka obrzędu, jakiemu zgodnie z żydowskim prawem w czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa poddali się Maryja i Józef. Zanieśli Dzieciątko do świątyni jerozolimskiej, aby przedstawić Je Bogu i złożyć ofiarę. Tego dnia na uroczystą liturgię przynieśmy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.

Z inicjatywy Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby poświęcone Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach, a szczególnie siostry pracujące w naszej Parafii. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Wesprzemy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

Za każdy dar serca złożony na tacę, składamy: Wszystkim parafianom i gościom obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej patronki.