Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedziele Wielkanocną 2024

Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedziele Wielkanocną 2024

Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.

• W poniedziałek 29 kwietnia – Św. Katarzyny ze Sieny dz dK. Patronki Europy święto.
  • W czwartek 2 maja – Św. Atanazego bp dK.
  • W piątek 3 maja -  NMP Królowej Polski urocz. Msze św. 900, 1100, 1900.
  • W sobotę 4 maja – Św. Floriana m.

W najbliższą środę wchodzimy w Maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzili się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W Jej szkole uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie po Mszy św. wieczornej.

W środę Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W czwartek przeżywać będziemy Dzień Polonii i Dzień Flagi; w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej ojczyźnie. Z racji pierwszego czwartku miesiąca módlmy się również o powołania do służby Bożej.

W tym tygodniu I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań; w piątek  nabożeństwo w intencjach Ojczyzny;  sobota, adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1800 następnie Msza św. w intencjach wynagradzających NSNMP.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: W Gościu – Gospodyni od codziennych i niecodziennych spraw; Opiłowywanie katolików. W Niedzieli – Kapłańskie drogi nie są proste; Wielożeństwo, kłamstwo, nadzieja w Biblii; Z woli suwerennego narodu.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia.