Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na VI Niedzielę Wielkanocną 2023

W szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział w Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże – to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią i bezinteresownością. Tak rodzi się nasza wiara, nadzieja i miłość – dobro, którym można i trzeba się dzielić z innymi. Właśnie w ten sposób stajemy się solą dla ziemi, nadajemy właściwy sens naszej doczesności.

W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej przez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w Niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.

Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy św. wieczornej. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

• W środę 16 maja – Św. Andrzeja BOBOLI prezb i m. Dzień imienin ks. Arcybiskupa Andrzeja DZIĘGI pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.
  • W czwartek 18 maja - Przypada 103. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Tego dnia podziękujmy Bożej Opatrzności za wielki dar jego długiego pontyfikatu, za przykład mocnej wiary i heroicznej miłości, jaki nam pozostawił.

W piątek 19 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

A o godz. 1730 dzieci przygotowujące się do przyjęcia Pana Jezusa w Najśw. sakramencie odnowią przyrzeczenia chrzcielne i odbędą spowiedź św. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 1200 Uroczystość I Komunii św. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia. Szczęść Boże.