Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedziele Zwykłą 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIX niedziele Zwykłą 2023

W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość odpustową Najświętszego Zbawiciela. Zapraszamy na godz. 1200. Mszę św. poprowadzi i wygłosi słowo Boże o. Bazyli CENDROWICZ paulin.  Proboszcz Parafii w Łukęcinie.

Dzisiaj przeżywamy w naszej Parafii w łączności duchowej z osobą Św. Jana Pawła II. 97 Światowy Dzień Misyjny, zwany popularnie Niedzielą Misyjną. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem: „Misje sercem Kościoła”. Dzień dzisiejszy jest również świętem patronalnym Papieskich Dzieł Misyjnych, a szczególnie Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Papieskie Dzieła Misyjne są powołane do budzenia misyjnej świadomości i zaangażowania na rzecz misji. Otoczmy modlitwą wszystkie działa misyjne w Kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszki na misje „Ad gentes”.

Codziennie zapraszamy do wspólnej modlitwy koronką do miłosierdzia Bożego o godz. 1850.

W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustannej Pomocy podczas nabożeństwa różańcowego.

Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu i Kościoła. Codziennie w naszym kościele po Mszy św. wieczornej gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym.

• W sobotę 28 października – św. Szymona i Judy Tadeusza Ap. święto.

Ogłoszenia katechetyczne: w przyszły wtorek i środę spotkanie z kandydatami do bierzmowania  klasy 7 i 8 po Mszy św.

Nasza Parafia organizuje 5 dniową pielgrzymkę samolotową do Lourdes i Paryża w dniach 8 – 12. 11. 2023. Koszt 2999 zł.

Najlepszym darem jest Msza św. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych możemy je zamawiać w zakrystii po Mszy św. lub w Biurze parafialnym.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia.