Ogłoszenia duszpasterskie na XXXX niedziele Zwykłą 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXX niedziele Zwykłą 2023

Kończy się miesiąc październik – poświęcony modlitwie różańcowej. We wtorek 31 października na godz. 1700 zapraszamy na Mszę św. i na ostatnie nabożeństwo różańcowe.

W urocz. Wszystkich Świętych, które przypada w środę. Msze św. w Rewalu o godz. 900, 1100.  nie będzie Mszy Św. o godz. 1700.   Na cmentarzu w Niechorzu godz. 1230, Modlitwa żałobna z procesją, a po niej Msza św. o godz. 1300.

W oktawie od 1-8 listopada można raz dziennie zyskać odpust zupełny za zmarłych. Spełnić należy następujące warunki: być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunie Św., nawiedzić cmentarz lub kaplice i odmówić dowolną modlitwę za zmarłych.

W czwartek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. o godz. 1700, w Pustkowie i Śliwnie o godz. 1800Niech pamięć o naszych bliskich zmarłych będzie wyrazem nie tylko kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Ofiary Mszy Św. Dopiero wtedy zaniesione kwiaty i zapalone na grobach znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga. W obliczu śmierci i tajemnicy życia wiecznego nie wolno nam posługiwać się pustymi gestami czy słowami.

Na kartkach wypominkowych, które zostały wyłożone w kościele wypisujemy czytelnie (w mianowniku) swoich bliskich zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe można złożyć na tacę, lub w zakrystii. Kartki mają adnotacje na wypominki i Msza św. może ona posłużyć jako intencja mszalna dlatego proszę zaznaczyć na dole kartki. Będziemy modlić się wypominkach za zmarłych przez cały listopad po Mszy Św. o godz. 1700. Modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego. Zaczynamy od 2 listopada.

W tym tygodniu przypada:

• Pierwszy czwartek mies. modlimy się o powołania Kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy piątek mies. poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź św. od godz. 1600.
  • Pierwsza sobota mies. Zmiana tajemnic Żywego różańca.

Nasza Parafia organizuje 5 dniową pielgrzymkę samolotową do Lourdes i Paryża zmieniony termin na miesiąc marzec 2024.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia.