Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedziele Zwykłą 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedziele Zwykłą 2023

W sobotę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. W modlitwie, podczas Mszy Świętych o godz.: 1100 pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny, dziękujmy Bogu za dar wolności oraz prośmy o pokój i pomyślność dla wszystkich obywateli.

W przyszłą niedzielę, 12 listopada, jak co roku, obchodzony jest w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbierane po Mszach św. ofiary będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Na kartkach wypominkowych, które zostały wyłożone w kościele wypisujemy czytelnie (w mianowniku) swoich bliskich zmarłych. Wypełnione kartki wypominkowe można złożyć na tacę, lub w zakrystii. Kartki mają adnotacje na wypominki i Msza św. może ona posłużyć jako intencja mszalna dlatego proszę zaznaczyć na dole kartki.

Przypominamy, że można uzyskać odpust zupełny za zmarłych raz dziennie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada. Uzyskamy go przez spełnienie zwykłych warunków, to znaczy: bycie w stanie łaski uświęcającej, postanowienie nieprzywiązywania się do żadnego grzechu, nawiedzenie kościoła lub cmentarza, odmówienie modlitw: Ojcze Nasz Wierzę w Boga…w intencji, w której modli się papież. Zapraszam jak co roku w środę 8 listopada na Mszę św., i wypominki z zapaleniem zniczy za tych, którzy nie wrócili z morza.

• W czwartek 9 listopada – Rocznica Poświecenia Bazyliki Laterańskiej, święto.
  • W piątek 10 listopada – Św. Leona Wielkiego Pp dK.
  • W sobota 11 listopada – św. Marcina z Tours bp. Msze św. o godz. 1100 i 1700.

Ogłoszenia katechetyczne: w przyszły wtorek i środę spotkanie z kandydatami do bierzmowania  klasy 7 i 8 po Mszy św.

W przyszłą niedzielę Msza św. inicjacyjna dla dzieci z klasy III – proszę przynieść świece od chrztu.

Nasza Parafia organizuje 5 dniową pielgrzymkę samolotową do Lourdes i Paryża zmieniony termin na miesiąc marzec 2024.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia.