Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedziele Zwykłą 2023

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedziele Zwykłą 2023

W  dzisiejszą niedzielę, jak co roku, obchodzony jest w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem PrześladowanymZbierane po Mszach św. ofiary będą przeznaczone na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Składam wielkie podziękowania organizatorom gminy Rewal i wykonawcom  „Dnia Niepodległości” w naszym kościele przede wszystkim naszej siostrze Krystynie za wkład pracy w cały wystrój prezbiterium, Chórowi „Amber Singers”, Wodociągom Rewal za posprzątanie placu przy kościele, a wszystkim za uczestnictwo. Składam wielkie Bóg zapłać.

W niedzielę, 19 listopada już po raz VII będziemy przeżywali ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego, w parafiach na terenie Archidiecezji Warmińskiej należy przeprowadzić w tym dniu zbiórkę do puszek na wsparcie działalności diecezjalnej Caritas.

Listopad tradycyjnie jest czasem modlitewnej pamięci o zmarłych. Polecajmy ich Bożemu miłosierdziu. Na kartkach wypominkowych, które zostały wyłożone w kościele wypisujemy czytelnie swoich bliskich zmarłych.

• W poniedziałek  13 listopada – Św. Benedykt, Św. Jana, Św. Mateusza, Św. Izaaka i Św. Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich..
  • W piątek 17 listopada – Św. Elżbiety Węgierskiej z.
  • W sobota 18 listopada – bł. Karoliny Kózkówny dz m.

Ogłoszenia katechetyczne: w przyszły wtorek i środę spotkanie z kandydatami do bierzmowania  klasy 7 i 8 po Mszy św.

Za każdy dar serca złożony na tacę składamy serdeczne Bóg zapłać. Naszym gościom życzymy miłego wypoczynku. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy potrzebnych łask i obfitości Bożego miłosierdzia.